św. Jadwiga

Białogard, 2018-03-18

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1.  

  W liturgii Kościoła obchodzimy jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 2. Nabożeństwa wielkopostne - Gorzkie Żale (w niedziele:  kościół św. Jerzego o godz. 17.15; kościół św. Jadwigi o godz. 18.15); Droga Krzyżowa w kościele św. Jadwigi o godz. 17.30.

 3. Zapraszamy do pomocy w przygotowywaniu palm  - od poniedziałku do czwartku od godz. 10.00 w sali na plebanii.

 4. W czwartek w kościele św. Jadwigi od godz. 16.00 nabożeństwo uwielbienia prowadzone przez naszą wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 5. W najbliższy piątek, o godz. 19.30 spod kościoła św. Jerzego wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W kościele św. Jerzego i w kościele św. Jadwigi – o godz. 17.30 (dla tych, którzy nie wezmą w niej udziału). Członków wspólnot parafialnych prosimy o niesienie krzyża między stacjami.

 6. Spotkanie i katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych  - w sobotę, 24.03., o godz. 19.00, w sali na plebanii.

 7. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 12.00 -  zgromadzimy się przed naszymi kościołami, a potem uroczyste wejście do kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Palmy będzie można nabyć przed mszami św. Rozprowadzać je będzie Akcja Katolicka.

 8. Caritas rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne, które posłużą nam w liturgii Wigilii Paschalnej. Cena 5 zł.

 9. Dziękujemy wszystkim za wkład w zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za ofiarną pomoc młodzieży, głównie ze Szkolnego Koła Caritas.

 10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny artykuł na Wielki Post – Msza z o.Pio (s.22-25) oraz temat „Gościa” – 5 lat pontyfikatu Franciszka (s.16-21). Zachęcamy do lektury.

 11. Ofiary na dekoracje Bożego grobu można składać do skarbonek z tyłu kościoła.

 12. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary, zwłaszcza składane na potrzeby naszych kościołów, a dziś także – na „Chleb św. Antoniego”, do puszek.

 13. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask z nieba, a wszystkim – błogosławionego tygodnia.

 14. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI:

  23.03., godz. 19.00: poradnictwo rodzinne