św. Jadwiga

Białogard, 2018-12-09

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

 2. Dzisiaj, w kościele św. Jadwigi po Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a potem spotkanie formacyjne dla rodziców.

 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę - 16. grudnia. Rozważaniom będzie przewodniczył ks. dr Remigiusz Szauer z Koszalina. Szczegółowy program podamy za tydzień.

 4. Msze roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku w kościele św. Jadwigi o godz. 17.00, a w kościele św. Jerzego o godz. 18.00. Poznajemy dary Ducha Świętego i serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami oraz serduszkami.

 5. W czwartek, po mszy św. spotkanie grupy synodalnej w sali parafialnej.

 6. W piątek, o godz. 18.00 będzie w kościele św. Jerzego odprawiona Msza św. w intencji uczestników strajku w zakładach Unitra - Unitech w Białogardzie w grudniu 1981 r.

 7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztami podczas świąt, będzie w sobotę, 22.12. o godz. 18.30 w sali na plebanii.

 8. Możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy. Są także do nabycia opłatki na stół wigilijny – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie kościołów. Bóg zapłać za hojność serca.

 9. Dziękujemy serdecznie wszystkim członkom Caritas i wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas za pomoc w zbieraniu żywności na paczki świąteczne potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy mają w tym dziele udział, także poprzez tzw. Torby Miłosierdzia.

 10. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły: „Boży GPS” – czym są dla nas dary Ducha Świętego? (s.18nn);  Jakie jest znaczenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi? (s.22n) oraz felietony o cnotach i tzw. wigiliach klasowych w szkołach (s.38). Zachęcamy do lektury.

 11. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary, szczególnie dziś składane na tacę z przeznaczeniem na bieżące zobowiązania materialne naszej parafii. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Solenizantów i Jubilatów niech Bóg obdarza swoimi łaskami.

 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stefan Kożurno, l.85; Grażyna Dubaniewicz, l. 60 i Jadwiga Drzazga, l.60. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

Facebook