św. Jadwiga

Białogard, 2018-04-22

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejszą niedzielą, Dobrego Pasterza, rozpoczynamy dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Szczególnie prośmy o powołania do naszego WSD w Koszalinie.

  2. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji; w środę – święto św. Marka, Ewangelisty.

  3. W dniu 12. maja (sobota) będzie się w Skrzatuszu diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca – „Napełnieni Duchem Świętym jak Maryja”. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zachęcamy członków Żywego Różańca (szczególnie Jubilatki) oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej. Zapisy w zakrystii do 2 maja!

  4. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rady papieża Franciszka o tym, że każdy z nas może zostać świętym, zawarte w jego ostatniej adhortacji: „Cieszcie się i weselcie”. Zachęcamy do lektury.

  5. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary, które przeznaczone będą na spłacenie zobowiązań naszej parafii, wynikających z ostatnich remontów. Trwa remont plebanii: ocieplanie fundamentów i części ścian; wymieniliśmy także stare okna; czeka nas zmiana poszycia dachowego. Wdzięczni będziemy za wszelkie wsparcie przy realizacji tego dużego przedsięwzięcia; dzięki niemu – mamy nadzieję - dom parafialny będzie służył przez kolejne dziesięciolecia.

  6. Naszym parafianom i wszystkim gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.