św. Jadwiga

Białogard, 2018-02-25

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, godzinę przed Mszą Św.. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

 2. W sobotę ks. Łukasz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00, a ks. Mariusz – w następną sobotę, 10 marca.

 3. W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych.

 4. Dzisiaj dzień modlitwy za misjonarzy katolickich na świecie, a po mszach św. – zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w obu kościołach o godz. 17.30, w każdy piątek; Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym: w niedziele – kościół św. Jerzego o godz.17.15,  kościół św. Jadwigi o godz.18.15, Łęczno – przed mszą św. o godz. 10.30. Te nabożeństwa są powiązane z uzyskaniem odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.

 6. Trwa cykl spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy zainteresowanych w piątek o godz. 19.00, do sali na plebanii.

 7. Spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania – będzie w najbliższą niedzielę, 4.03., po mszy św. o godz. 12.00, w kościele św. Jadwigi.

 8. Ofiary na dekoracje do Bożego grobu można składać do oznaczonych skarbonek z tyłu kościoła.

 9. Caritas prowadzi zbiórkę jałmużny wielkopostnej. Kartonowe skarbonki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Natomiast zbiórka żywności dla ubogich rodzin będzie w najbliższą sobotę, w Intermarche, w godz.: 9.00 – 18.00. Terminy pozostałych zbiórek żywności są umieszczone w gablocie.

 10. W dalszym ciągu można się zapisywać na wyjazd do Górki Klasztornej, 17.03., o godz. 10.00, na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu – 40 zł.

 11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: o przyczynach samotności (coraz większej) na naszym kontynencie i ciąg dalszy spotkań ze św. O. Pio – przewodnikiem duchowym tegorocznego Okresu Wielkiego Postu. Zapraszamy do lektury.

   

 12. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary.

 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, a wszystkim – owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.

 14. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI:

  2.03.   godz. 19.00:    Kościół przekazicielem prawdy i szafarzem łaski Bożej.                                   Małżeństwo w świetle prawa kanonicznego.

             godz. 19.50:  Przykazania Boże pewnymi drogowskazami życia.                                                   Miłość małżeńska.

  9.03. godz. 19.00:    Modlitwa - kontaktem z Bogiem i rękojmią wytrwania.                                            Płodność małżeńska.

           godz. 19.50:    Moja niedzielna Msza św. Cnota czystości przedmałżeńskiej                                  i małżeńskiej.

  16.03. godz. 19.00:    Sakrament pokuty powrotem do Ojca. Życie religijne                                             w rodzinie.

       godz. 19.50:    Komunia św. umacniającym pokarmem człowieka.                                               Chrześcijańskie wychowanie dzieci.

   23.03. godz. 19.00:    Poradnictwo rodzinne