św. Jadwiga

Białogard, 2018-06-17

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 2. Dzisiaj zapraszamy na Parafialny Piknik Rodzinny przy kościele św. Jadwigi. Początek o godz. godz.13.00.  Przewidywane zakończenie ok. 18.30. Wśród zabaw, śpiewu i grillowania oraz fantów, także licytacje, losowanie ciekawych nagród, m.in.: coś dla pań do kuchni i dla dzieci do zabawy. Dochód przeznaczony zostanie na trwające remonty w parafii.

 3. Nabożeństwa czerwcowe: w kościele św. Jadwigi w dni powszednie o godz.19.30, w czwartki i niedziele o godz. 18.30; w kościele św. Jerzego: w dni powszednie po Mszy św., w czwartki i niedziele o godz. 17.30.

 4. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy dzieci – szczególnie I - komunijne, młodzież, rodziców i nauczycieli na dziękczynienie Bogu Msze św. o godz. 8.00 w obu naszych kościołach. Możliwość spowiedzi św. codziennie pół godz. przed  Mszą św.

 5. Zapraszamy chętnych na Pieszą Pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę, w dniach: 1-13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne – 30.06. o godz. 18.30 w kościele NMP. Szczegóły na plakacie w gablotach.

 6. W dniach 27.08 – 1.09.2018   Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę prowadzącą przez miejscowości:

  -Chełmno – Pakość - Golub Dobrzyń-  Rostkowo, Przasnysz( miejsca związane ze św. Stanisławem Kostką); Sokółka, Wilno – Grunwald - Frombork.

  Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników.

  Wstępny koszt pielgrzymki wynosi:

  - przy 40 uczestnikach – około 800 zł;

  ŚWIADCZENIA  ZAWARTE W CENIE:

  - transport autokarem;

  - noclegi: kwatery prywatne, zajazd, Dom Pielgrzyma.

  - wyżywienie : śniadania, obiadokolacje

  - ubezpieczenie.

  Chętne osoby prosimy o zgłoszenie  się w nieprzekraczalnym terminie  do  23 czerwca 2018 r dzwoniąc pod numery telefonów: 793 164 974 lub 691 504 482.

 7. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły: Z czego się cieszysz?- opowieść o przebaczeniu (s.28n); Góra jak dom – piękny reportaż o duchowym sanatorium na Świętej Górze koło Gostynia w Wielkopolsce (s.68n). Zachęcamy do lektury.

 8. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły: Z czego się cieszysz?- opowieść o przebaczeniu (s.28n); Góra jak dom – piękny reportaż o duchowym sanatorium na Świętej Górze koło Gostynia w Wielkopolsce (s.68n). Zachęcamy do lektury.

 9. Bóg zapłać za życzliwość i składane ofiary na potrzeby remontów w naszej parafii oraz dziś na kształcenie w diecezji i na KUL.

 10. Naszym parafianom i wszystkim gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.