Parafia rzymskokatolicka pw. świętej Jadwigi w Białogardzie
św. Jadwiga

Białogard, 2018-08-12

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  

  W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w środęUroczystość Wniebowzięcia NMP; w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 2. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. jak w każdą niedzielę (JD: w tym dniu msze św. będą tylko do południa; nie będzie mszy św. o godz. 19.00). Jak co roku, w tym dniu będzie poświęcenie ziół i kwiatów, które będzie można nabyć przed kościołem. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie wszystkim działkowiczom za przygotowanie wianków z ziołami.

 3. Przypominamy o pielgrzymce małżeństw i rodzin na Górę Chełmską w Koszalinie: 15.08; początek o godz. 10.00, Msza św.  – o godz. 12.00.

 4. 16.08. (czwartek) wieczorem zatrzyma się w naszym mieście Piesza Pielgrzymka z Koszalina do Myśliborza. Chętnych do przyjęcia kogoś z pielgrzymów na noc, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub podejście do kościoła NMP ok. godz. 19.00.

 5. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę z Akcją Katolicką - we wtorek, 14.08., o godz. 17.00, w sali biblioteki parafialnej.

 6. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tajemnicy wniebowzięcia Matki Bożej oraz o zmarłym w opinii świętości dominikaninie – o. Badenim. Zachęcamy do lektury.

 7. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 2500 zł. Kwota ta została już przelana na pomoc ofiarom niedawnego pożaru domu.

   Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska w Szczecinie otrzymaliśmy zgodę na dofinansowanie termomodernizacji naszego domu parafialnego, w wysokości 100 000 zł. Kolejne 100 000 zł. zostało przyznane na kredyt, na okres 7 lat, w wysokości 2%. Pokryje to koszty ocieplenia budynku i wymiany pieca grzewczego. Koszty przygotowania dokumentacji wyniosły 10 000 zł. Pozostaje spłata wymiany dachu (68 000 zł.). Planowane zakończenie prac – koniec października.

 8. Gościom i parafianom życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku oraz błogosławionego tygodnia.

 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Wojciech Sobkowiak, l. 53. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

Facebook