św. Jadwiga

Białogard, 2019-02-17

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w piątek – święto Katedry św. Piotra, apostoła; w sobotę – wspomnienie  św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

  2. W każdy czwartek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu na godzinę przed Mszą św.

  3. Spowiedź sakramentalna w dni powszednie – pół godziny przed Mszą św.

  4. Rozpoczęły się przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klas VII Szkoły Podstawowej. Deklaracje są dostępne w zakrystii lub w kancelarii.

  5. W najbliższy czwartek spotkanie synodalne - po Mszy św. o godz.18.00 w kościele św. Jerzego.

  6. Informujemy, że 1.marca, rozpoczniemy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Początek o godz. 19.00, w sali na plebanii.

  7. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: w diecezjalnej zakładce - Misjonarz tylnych ławek - wspomnienie o śp. Janie Zagrabskim (s. IV); ponadto: Czy Pan Bóg potrzebuje naszego cierpienia? (s.20nn); Komu potrzebna modlitwa - Dlaczego warto się modlić? (s.26n); Zachęcamy do lektury.

  8. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary zwłaszcza dziś składane do puszek na „Chleb św. Antoniego” jako pomoc Caritas dla rodziny w Aleppo.

  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom oraz Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

  10. W minionym tygodniu, do wieczności z naszej parafii odeszła: Krystyna Pazura, l.88. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!

Facebook